توان صنعت

توان صنعت


دستگاه لیبل چسبان برای کسب اطلاعات بیشتر در باره لیبل زن ساخت توان صنعت کلیک کنید .

لیبل چسبان یا لیبل زن صنعتی چیست و در چه زمینه استفاده می شود .

و لیبل زن از نوع صنعتی بسته به نیاز مشتری و نوع محصول طراحی و ساخته می شود.

با توجه به اینکه لیبل های پشت چسب دار به قیمت بالاتری نسبت به لیبل های PVC و opp دارد

به مراتب قیمت دستگاهی که لیبل های چسب دار را میزند پایین تر است زیرا دستگاه نیازی به پمپ چسب و تجهیزات جدا ندارد.

ماشین آلات لیبل پشت چسب پنج نوع طراحی و ساخته می شودکه بسته به نوع ظرف خریدار است

مورد اول برای بظری و ظروف گرد مانند سس مایونز ، رب و .. است که ساده ترین نوع لیبل زن ( لیبل زن گرد ) نامیده می شود .

عملکرد ماشین لیبل زن گرد طوری است که بطری به صورت دووار بقل نوار نقاله حرکت می کند و لیبل دور بطری را پوشش می دهد این فرایند با چرخش بطری انجام می شود .

 

نوع دوم ( لیبل زن تخت یک طرفه ) مناسب بطری و ظروف چهار گوش است مانند گالن روغن ظرف چهار گوش از طریق دو نوار نقاله یکی در پایین و یک نوار قسمت بالا ظرف را گرفته و درحال حرکت لیبل از کاردک جدا شده و به ظرف چسبیده می شود .

نوع سوم ( لیبل زن تخت دو طرفه ) مناسب بطری و ظروف چهار گوش است و فرایند کاری مشابه لیبل زن تخت یک طرفه است با این تفاوت که با توجه به اینکه بیشتر ظروف و گالن های چهار گوش جای دو لیبل در پشت و روی گالن را دارند سیستم برچسب زنی و دو طرف دستگاه سمت چپ و راست ماشین به صورت مجزا نصب می شود .

نوع چهارم ( لیبل زن غلتکی دو لیبل ) حتما برخی از محصولاتی نظیر عرقیات و نوشیدنی ها را در ظروف گرد مشاهده کرده اید که دارای دو لیبل مجزا در پشت و روی بطری استاین فرایند در ماشین لیبل زن غلتکی بطری روی نوارنقاله حرکت کرده سپس نوار نقاله ایست می کند و سه غلتک از سه طرف جمع شده و بطری توسط غلتک ها چرخیده می شود دو لیبل از کاردک ماشین لیبل چسبان در زمان های تعیین شده به صورت مجزا جدا می شود و به بطری میچسبد .

نوع پنجم ( لیبل زن عمودی ) مناسب برخی از ظرف با درب بزرگ است مانند کرم مرطوب کننده یا تن ماهی و ترشی که لیبل از بالا به درب چسبیده شده یا حتما بیشتر از پاکت های کیسه ای را مشاهده کرده اید که روی پاکت تخت لیبل دارددر این فرایند ظرف یا پاکت روی نوار نقاله حرکت کرده و سیستم لیبل چسبان و کاردک به صورت عمودی روی دستگاه نصب می شود طوری که لیبل از قسمت بالا درب محصول را پوشش دهد  .

 

دستگاه لیبل چسبان

دستگاه های لیبل چسبان مناسب محصولاتی نظیر مواد شوینده ٬ بطری های PET آشامیدنی ها ٬

ظروف جار مانند سس مایونز ٬ کرم کنجد و … مناسب می باشد.

و برای محصولات آشامیدنی نظیر آب ٬ نوشابه  که با تیراژ بالای ۳۰.۰۰۰ بطری در روز می باشد از لیبل پشت چسب دار استفاده نمی شود .

یکی از معایب دستگاه های لیبل چسبان ایراد از لیبل های کاغذی پشت چسب دار آماده است که با توجه به هزینه های چاپ این نوع لیبل مانند لیبل های آب معدنی و نوشابه از نوع opp مناسب و به صرف محصولات معمولی نمی باشد و اینگونه لیبل ها باید روی محصولات خاص استفاده شود .

برای مشاهده فیلم دستگاه های لیبل چسبان توان صنعت در وب سایت آپارات کلیک کنید

فیلم دستگاه لیبل زن
فیلم دستگاه لیبل زن

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *